Ổ cứng SSD WD Blue 2.5" 500GB SATA III (WDS500G3B0A)
1,249,000
3,580,000
| Form Factor | 2.5" with 7 mm height |
| Storage Capacity | 500 GB |
| Interface | SATA III 6 Gb/s |
| Sequential Read Speed | 560MB/s |
| Sequential Write Speed | 510 MB/s |
| Random Read IOPS | 100k |
| Random Write IOPS | 80k |
| Endurance (TBW) | 200 |
| Active Power | 70 mW (average) |
| Maximum Operating Power | Read: 2850 mW Write: 4000 mW |
| Device Sleep | 6 to 7.7 mW |
| Reliability (MTTF) | Up to 1.75M hours |
| Operating Temperature | 32 to 158°F / 0 to 70°C |
| Non-Operating Temperature | -67 to 185°F / -55 to 85°C |
| Operating Vibration | 5 gRMS, 10 to 2000 Hz |
| Non-Operating Vibration | 4.9 gRMS, 7 to 800 Hz |
| Shock | 1500 g @ 0.5 msec half sine |
| Certification | FCC, UL, TUV, KC, BSMI, VCCI |
| Dimensions (L x W x H) | 3.9 x 2.8 x 0.3" / 100.2 x 69.9 x 7 mm |
| Weight | 1.3 oz / 37.4 g |
| Bảo hành | 36 tháng |
| VAT | Đã bao gồm VAT |
| Form Factor | 2.5" with 7 mm height |
| Storage Capacity | 500 GB |
| Interface | SATA III 6 Gb/s |
| Sequential Read Speed | 560MB/s |
| Sequential Write Speed | 510 MB/s |
| Random Read IOPS | 100k |
| Random Write IOPS | 80k |
| Endurance (TBW) | 200 |
| Active Power | 70 mW (average) |
| Maximum Operating Power | Read: 2850 mW Write: 4000 mW |
| Device Sleep | 6 to 7.7 mW |
| Reliability (MTTF) | Up to 1.75M hours |
| Operating Temperature | 32 to 158°F / 0 to 70°C |
| Non-Operating Temperature | -67 to 185°F / -55 to 85°C |
| Operating Vibration | 5 gRMS, 10 to 2000 Hz |
| Non-Operating Vibration | 4.9 gRMS, 7 to 800 Hz |
| Shock | 1500 g @ 0.5 msec half sine |
| Certification | FCC, UL, TUV, KC, BSMI, VCCI |
| Dimensions (L x W x H) | 3.9 x 2.8 x 0.3" / 100.2 x 69.9 x 7 mm |
| Weight | 1.3 oz / 37.4 g |
CPU: 13th Generation Intel® Raptor Lake Core™ i7 _ 13650HX Processor (2.6 GHz, 24M Cache, Up to 4.90 GHz, 14 Cores 20 Threads)
Memory: 16GB DDr5 Bus 4800Mhz (2 Slot, 8GB x 02, Max 32GB Ram)
HDD: 1TB SSD M.2 NVMe™ PCIe® 4.0 Performance (Support x 1 Slot SSD M2 PCIe)
VGA: NVIDIA® GeForce RTX™ 4070 Laptop GPU 8GB GDDR6, MUX Switch + Optimus, ROG Boost: 2225MHz* at 140W (2175MHz Boost Clock+50MHz OC, 115W+25W Dynamic Boost)
Display: 16 inch QHD+ 16:10 (1920 x 1200, WUXGA), IPS Non-Glare, NanoEdge, 240Hz, Adaptive-Sync, 100% sRGB, 250 nits, ROG Nebula Display
Weight: 2,50 Kg